Arrow
Arrow
Slider

Co děláme

Centrum výzkumu a vývoje vzniklo v dačickém závodě na přelomu let 2005 a 2006. Zabýváme se vývojem produktů, které jdou následně do sériové výroby zde v Dačicích. Pracujeme na projektech pro naše zákazníky, jimiž jsou automobilky a výrobci řízení. Na evropské úrovni intenzivně spolupracujeme s našimi kolegy z Německa a postupně se rozjíždí spolupráce i s pobočkou v japonském Hamamatsu.

Kdo jsme?

Je nás kolem čtyřiceti, převážně strojaři se zaměřením na podvozkové díly a klouby. Oddělení je rozděleno do čtyř týmů: výzkum (R&D), aplikační vývoj, výroba prototypů a testovací laboratoř. Dále zde máme několik evropských podpůrných rolí, např. IT nebo Instrumentation (vývoj testovací techniky). Věkový průměr našeho oddělení je 37 let (v roce 2018).

O co usilujeme?

Naším cílem je stát se odborníky, kteří svým zákazníkům nabízejí řešení, nikoliv pouze plní jejich požadavky. Proto se věnujeme školení našich zaměstnanců, ale především se snažíme být v úzkém kontaktu s naší výrobou, oddělením kvality, technologie a programovým managementem. Považujeme to za velkou výhodu, že vyvíjíme a testujeme produkty, které se budou v našem závodě vyrábět.

Jak se rozvíjíme?

Každoročně do našeho vývojového centra investujeme stovky tisíc Euro. Jedná se převážně o investice do nového vybavení, ovšem snažíme se také vylepšovat prostředí, ať už dílen, laboratoří nebo kanceláří.

Research & Development

Aplikační vývoj

Testovací laboratoř

Výroba prototypů