Výroba prototypů

Co by to bylo za vývoj bez prototypů? Že bychom si vyvíjené produkty tiskli, tak daleko nejsme. Držíme se tradičních postupů, tedy obrábění a montáže. Většina vyrobených kusů je určená pro naše zákazníky. Část prototypových dílů využíváme k vlastnímu ověřování designu – funkčních vlastností a životnosti.

Obrábění

Pro obrábění využíváme 5-osé centrum DMG Mori. Dílna je dobře vybavená příslušenstvím (manipulace, výměna nástrojů apod.). Od prvních vzorků z plného materiálu, přes několik kousků ramen pro Ferrari, až po stovky kusů v předsériové výrobě – dovednosti našich odborníků na obrábění jsou veliké! Rotační součásti – tedy především čepy – poptáváme u externích firem, stejně tak, jako povrchové úpravy.

3D měření a scanování

Ať už se jedná o výkovky, odlitky nebo plastové díly, jejich tvar většinou ověřujeme 3D scanem. Naopak obrobky a smontované sestavy měříme na klasickém dotykovém 3Déčku.

Montáž

Know-how týkající se podvozkových dílů firmy THK spočívá především ve vlastnostech a životnosti kloubů. Montáž prvních kusů probíhá ručně v naší prototypové dílně. V první fázi jde o montáž kloubu, následuje dokončení (silentbloky, manžety a další prvky). Prototypový tým také zajišťuje finální kontrolu, dokumentaci pro zákazníka, balení a odesílání.